Teknoloji

WhatsApp Anket Özelliği Nasıl Kullanılır? WhatsApp’ta Nasıl Anket Açılır?

Popüler iletileşme uygulaması WhatsApp, akıllı aygıtlar için büyük bir kolaylık sağlıyor. İçindeki eklentiler ve multimedya bağlantısını kolaylaştırması ile en çok tercih edilen anlık iletileşme uygulaması, her geçen gün yeni güncellemeleri ile karşımıza çıkıyor. Bunlardan bir tanesi de anket yapma özelliği oldu. Pekala WhatsApp’ta nasıl anket açılır? WhatsApp anket açma özelliği nasıl kullanılır? İşte ayrıntılar…

Multimedya alışverişi, küme konuşmalar ve aramalar, iletiye emoji ile reaksiyon verme, sticker yükleme ve daha pek çok özelliği ile her geçen gün büyük tesirler yaratan WhatsApp dikkatleri üstüne çekmeye devam ediyor.

Her geçen gün yeni bir güncelleme ile karşımıza çıkan Kaliforniya menşeili anlık iletileşme uygulaması WhatsApp, bu sefer de anket özelliğini getirdi.

Peki WhatsApp Anket Açma Özelliği Nasıl Kullanılır?

WhatsApp’ın yeni güncellemesi ile anket oluşturma özelliği hem web’de hem de mobilde aktif hale geldi. Anket özelliğini web’de kullanmak için medya paylaşım menüsündeki seçeneklere girebilirsiniz.

WhatsApp Anket Nasıl Oluşturulur?

WhatsApp’a girdikten sonra konuşmanızın içerisinden medya paylaşım seçeneğine tıklayın.

Daha sonrasında en altta “Anket” özelliğiniz olacak.

Ardından karşınıza çıkan ekrana istediğiniz soruyu ve yanıt şıklarını ekledikten sonra, “Gönder” butonuna tıklayın. Anket özelliğiniz kullanıma hazır hale gelecek.

Siz bu özellik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu