Haber

Maltepe’de yapımı devam eden binada elektrik kablolarında yangın

MALTEPE’de inşaat halindeki bir binanın elektrik kablolarının yandığı olayda, mahalle sakinleri tedirgin anlar yaşarken, o anlar cep telefonlarının kameralarına yansıdı.

Olay, saat 22.00 sıralarında Fındıklı Mahallesi İpek Caddesi üzerinde meydana geldi. Teze göre, inşaat halindeki bir binanın elektrik tesisatında şu anda bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangın sırasında kablolarda patlamalar meydana geldi. Yanan kablolar aşağı doğru sarkarken, alevler inşaatın güvenlik kabinlerinde de yangına neden oldu.

Mahalle sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. Mahallede kısa süreli elektrik kesintisi yaşanırken, olay yerine gelen itfaiye ekipleri yanan kablolara ve güvenlik kulübesine müdahale etti. Yangında ölen ya da yaralanan olmazken, kısa sürede söndürülen yangınla ilgili itfaiye ekipleri inceleme başlattı.

EN AZ 15 DAKİKA UYARILIR

Mahalle sakini Samet Can Cinkaya ise ani bir ses duydu, tam karşısındaydık aslında bu tarz kaynak sesin patlaması gibi bir ses vardı. Kablonun direkle birleştiği kısımlarda inanılmaz bir ışık hüzmesi ve patlama ile en az 15 dakika durmadı. Tel koptu ve yere düştü. Patlayarak geldi. İki kulübe daha vardı, ikisini yaktılar, maddi hasardan başka bir şey olmadı. Kulübede her zamanki gibi bir güvenlik görevlisi vardı, çok şükür o anda orada değildi” dedi.

Murat Tezer, Daha önce birkaç kez olmuştu. Bu muhtemelen havaların ısınmasıyla birlikte kutuplardaki açılmalardan kaynaklanıyor. Olayda sadece maddi kayıp olmadığını, herhangi bir can kaybı veya yaralanma olmadığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu