Haber

Kılıçdaroğlu’ndan Cumhur İttifakı’na destek veren Sinan Ogan’a dikkat çeken soru: Hangi gerekçeyle verdiğiniz sözlerden vazgeçtiniz?

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Habertürk canlı yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. ATA İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan’ın Cumhur İttifakı’na destek kararı hakkında konuşan Kılıçdaroğlu, dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

“NEDEN KAÇIRDINIZ?”

“Oğan’ın Cumhur İttifakı’nı destekleme kararı sizi şaşırttı mı?” diye soran Kılıçdaroğlu, “Siyasette insan nerede durduğunu bilmeli. Topluma ne vaatlerde bulundunuz? Şimdi hangi gerekçeyle vazgeçtiniz. Sıradan bir vatandaş olarak, hele oy veren bir vatandaş olarak bilmek isterim. ” sözlerini kullandı.

Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“Oylar kişiye değil idealizme gider. Amacınız nedir? Hedefe gider. Beklenti kişiye özel değil, beklenti ne yapılacağı ile ilgilidir. Bunu dile getiren kişi ise yarın vazgeçip başka yere yerleşirse bütün üs oraya gidecek diye bir şey yok.

“SİZE GEÇMİŞİ VERENLER KÖLELERİNİZ DEĞİLDİR”

Bugün yapacağım diyorsun, destek alıyorsun, üç gün sonra vazgeçiyorum diyorsun. Sizi destekleyenler köleniz değildir. Onlara ‘Anayasa’nın ilk 4 maddesini değiştirecek olanların yanında olmayacağım, 66. maddesini değiştirmeyeceğim’ dediniz. Böyle bir toplum yoktur, olamaz da. Sayın Oğan Cumhur İttifakı’nı destekleme kararı almıştır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu