Teknoloji

Oyun Girişimciliğinde Önemli Ortaklık

YTÜ Girişim Evi ve Gamedev.ist ortaklığında oyun girişimcileri global düzeyde desteklenecek. PC ve konsol pazarı odaklı ortaklık ile girişimciler finansal kaynaklardan hukuki zemine kadar pek çok alanda desteklenecek.

200 milyar doları aşan dünya oyun pazarının yaklaşık yüzde 45’ini kapsayan PC ve konsol pazarına odaklı değerli bir iş birliği hayata geçirildi. Dünyanın sayılı kuluçka merkezlerinden biri olan YTÜ Yıldız Teknopark’ın girişimcilik ve kuluçka merkezi YTÜ Girişim Evi ve nitelikli oyun projelerine önemli katkılar sunan Gamedev.ist girişimciler için gündeme geldi. PC ve konsol oyunlarının sayısını ve kalitesini artırmaya yönelik ortaklık kapsamında, işletmeler küresel ölçekte desteklenecek. YTÜ Startup House GamesUp programında yer alacak PC ve konsol girişimleri Gamedev.ist ile birlikte üretim ve pazarlama eklerine de sahip olacak.

Gamedev.ist ile Uçtan Uca Destek

GamesUP programı ile son 1 yılda 70’den fazla stüdyoya mentorluk ve hızlandırma desteği sağlayan YTÜ Startup House, çeşitli ölçeklerde 14 stüdyoya destek veren Gamedev.ist ile bugüne kadar 1.2 milyon USD değerindeki ortaklığını sunuyor. Stüdyolara uçtan uca destek vererek işletmelerin yaratıcı süreçlerine daha fazla odaklanmalarını sağlayan Gamedev.ist, ürünleştirme ve satış sonrası performans takibi, finansal süreç yönetimi gibi temelleri de sağlayacak. Yeni dönemde GamesUp programında yer alacak PC ve konsol kuruluşları da Gamedev.ist ile birlikte üretim ve pazarlama üslerine sahip olacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

domanicajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu