Haber

Bakan Yardımcıları Yangın Bölgesinde

BAKAN YARDIMCISI YANGIN BÖLGESİNDE

Antalya’nın Kemer ilçesinde çıkan orman yangınındaki alevlerin 60 hektarlık arazide etkili olduğu belirtildi. İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Veysel Tiryaki, Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey bölgeye gelerek yangın koordinasyon merkezinde Antalya Valisi Ersin Yazıcı ve Antalya Orman Bölge Müdürü Vedat Dikici’den bilgi aldı. Bakan yardımcıları, incelemelerinin ardından açıklamalarda bulundu.

İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu, Antalya ve Kemer’e iyi seyirler dileyerek, yangın açısından yüksek riskli bir dönem yaşandığını belirtti. TURİZM TESİSLERİ, HASTANE VE 10 KONUTTA TEHLİKE YOK Tedbir amaçlı tahliye edildi. Bakan Yardımcısı Karaloğlu, turizm bölgesi Kemer’de şu anda yangın tehlikesi bulunan turizm tesisi bulunmadığını açıkladı. “Farklı hastanelere sevk edildik. Yine yangın bölgesine yakın 10 ev tedbir amaçlı boşaltıldı. Şu anda ciddi bir risk olmasa da boşaltıldı. Yine tüplü bir depo riskli bir bölgeydi. Valiliğimiz ve AFAD tarafından boşaltıldı.” ‘Güneş Doğunca 22 HELİKOPTER VE 10 UÇAK VERİLECEK’ Müdahale etmekte zorlanıyorlar ama inşallah havadan da 22 helikopter ve 10 uçakla yangını gün doğumuyla birlikte yoğun bir hava operasyonuyla kontrol altına alabiliriz.”

“Maalesef orman teşkilatımız, diğer kamu kurumlarımız ve belediyelerimiz bu yangınlarla mücadele ediyor. Bugün saat 21.00 sıralarında Antalya’da ilki Tagil’de, ikincisi Kemer-Göynük’e bağlı Değirmendere’de olmak üzere yangın çıktı. 50 sprinkler ve 300’den fazla itfaiye görevi üstlenmiş deneyimli iş gücümüz.Rüzgarın şiddeti şu anda saatte 10 kilometre civarında.İnşallah sabahın ilk ışıklarıyla birlikte hava gücümüz burada çıkan yangına 22 helikopter ve 10 uçakla müdahale edecek.Yangın en kısa sürede kontrol altına alınacak.Bu nöbetin prestiji ile yaklaşık 60 hektarlık bir alan bu yangından etkilenmiş durumda. an İlerleyen saatlerde daha detaylı bilgi verilecektir.”

Mehmet ÇINAR/ANTALYA,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu